Ehliyet Sınav Sonuçları açıklandı Tıkla Öğren! T.C Kimlik No ile ehliyet sınav sonucu sorgulama 2 Şubat 2013

Ehliyet Sınav Sonuçları açıklandı Tıkla Öğren! T.C Kimlik No ile ehliyet sınav sonucu sorgulama 2 Şubat 2013

Meb Ehliyet Sınav Sonuçları - T.C Kimlik No ehliyet sınav sonucu sorgulama..Milli Eğitim Bakanlığı, eş ve sağlık durumu ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı il içi yer değişikliği işlemlerine ilişkin duyuru yayımlandı.

Eğitim-12 Şubat 2013, Salı - 19:33

Bizde Haber Molası olarak ehliyet sınavına girecek adaylar için daha önceki sınavlara ait sınav soruları ve cevaplarını bu sayfadan duyuruyoruz.

 

Meb tarafından yapılan ehliyet sınavı soruları ve cevapları çok zor olamamakla beraber sorularda her zaman birbirine yakındır. Kısaca bir iki dönem önceki sınav sorularına çalışan bir aday rahatlıkla ehliyet sınavından geçer puan alabilirler.

 

Sınav sonuçlarını kontrol etmek için tıklayın

 

2 Şubat 2013 tarihli ehliyet sınavına giren sürücü adayları soruları bu sayfadan indirebilirler. 2 Şubat 2013 Ehliyet sınavına giren sürücü adayları sınav soruları açıklandı..

 

Bakanlığın internet sitesinde değişikliklere ilişkin yayımlanan duyuruya göre, MEB, eş ve sağlık durumu ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı il içi yer değişikliği işlemlerini, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri ve diğer mevzuat çerçevesinde, okullardaki norma göre öğretmenlerin tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne göre 11-28 Şubat 2013 tarihleri arasında valiliklerce bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

 

Öğretmenler, eş ve sağlık durumu özrü ile özel hayatını olumsuz etkileyen nedenlere bağlı olarak 11-28 Şubat 2013 tarihleri arasında sonuçlandırılmak üzere her il milli eğitim müdürlüğünce belirlenecek takvim çerçevesinde yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. İl milli eğitim müdürlüklerince belirlenen takvimlerde sonradan herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek.

2013 Şubat ayında özür durumundan iller arasında görev yeri değiştirilen öğretmenler aynı özürden il içinde yer değişikliği talebinde bulunamayacak.

 

Eğitim bölgelerinde norm kadro fazlası oluşturulmayacak şekilde ve halk eğitim merkezleri ile olgunlaşma enstitüleri hariç olmak üzere il genelinde alanlar itibarıyla norm kadro açığı bulunan bütün okullar il milli eğitim müdürlüklerinin internet adresinde ilan edilecek.

 

Başvuruda bulunacaklarda, öğretmenlik ve devlet memurluğunun her ikisinde de adaylıklarının kaldırılmış veya Şubat ayı sonu itibarıyla kaldırılabilecek durumda olmaları şartı aranacak.

Öğretmenliğe 2012 yılı içerisinde atananlardan Şubat ayının son günü itibarıyla bulunduğu ilde veya okulda en az 1 yıl süreyle öğretmenlik yapmış olanlar, özür durumuna bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Açıktan ve kurumlararası yeniden atananlardan sağlık durumu ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlerden dolayı başvuracaklarda bulunduğu ilde/okulda 1 yıl süreyle öğretmenlik yapmış olma şartı aranmayacak.

 

Öğretmenler başvurularını, kullanıcı adı ve şifreyle http://mebbis.meb.gov.tr adresinden elektronik başvuru formunu doldurarak yapacak. Elektronik başvuru formu dışında bir belgeyle yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

 

Öğretmenler, yer değiştirme başvurusundan, başvuru süresi içinde, görevli olduğu okul ya da kadrosunun bulunduğu ilçe/il milli eğitim müdürlüğüne dilekçe vermek suretiyle vazgeçebilir. Bu öğretmenlerin başvuruları elektronik ortamda iptal edilir.

 

Yer değiştirme iş ve işlemlerinden okul, ilçe ve il millî eğitimmüdürlükleri yöneticileri görevli, yetkili ve sorumludur.

 

Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında başvuruların son günü, hizmet süresinin hesaplanmasında ise 2013 yılı Şubat ayının son günü esas alınacak.

 

-Başvuru ve tercihler-

 

Başvurular il milli eğitim müdürlüklerinin belirleyeceği tarihler arasında kabul edilecek. Öğretmenler, özürlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki okullar arasından en fazla 25 tercihte bulunabilecek.

 

Yer değişikliği işlemlerinde, ilçe teşkilatı bulunmayan il merkezleri ve bu illerin diğer ilçeleri, büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerin ilçeleri, beldeleri ve köylerinin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği yapılabilecek.

Aynı yerleşim yerleri veya aynı ilçe içindeki köy ve beldeler hariç okullar arasında özür durumundan yer değişikliği başvurusu yapılamayacak. Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapanlar, yalnızca özrünün bulunduğu il merkezi ya da ilçedeki belde ve köyler dahil okulları tercih edecek.

 

Eşi aynı ilçenin köy veya beldelerinde görev yapanlar, öncelikle eşinin olduğu yerdeki okulları tercih edecek.

 

Kendisi ve eşi büyükşehir statüsünde olan illerin büyükşehir belediyesi sınırları dışındaki farklı ilçelerinde görev yapanlar, eşinin görev yaptığı büyükşehir belediye sınırları dışındaki ilçede bulunan belde ve köyler dahil okulları tercih edecek.

 

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Adana, büyükşehir belediyeleri hariç büyükşehir belediyeleri sınırları dışındaki ilçelerde görev yapanlar, özürlerinin bulunduğu büyükşehir belediye sınırları içindeki ilçelerde bulunan okulları tercih edebilecek.

 

Sonuçlar, il milli eğitim müdürlüklerinin internet adreslerinde yayımlanacak. Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri Şubat ayı sonu itibarıyla tamamlanacak.

 

Başvuruda bulunacaklar Bakanlığın ''http://www.meb.gov.tr/'' internet sitesinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilecek.

En Son Eklenen Galeriler »
Yorumlar

Tolga gencturk

Bukadar beklemenin amacı nee yani herkesin işi gücü var yaa saat kaç oldu .:(

Tolga gencturk

Varmı haberrrr arkadaslar

elçinn deniz

ee hadı ama ya

develi dolding

bu ne ya nezaman açıklanacak bu sonuşlar ya işimiz gücümüz var.

ayhan kulınkara

hala haber yokmu be kardesım bu ne beaaaaa

beyaz melek

yaaaa sabahtan beri bilgisayar başında beklemekte n çoook sıkıldım daha açıklanmadı mı

beyaz melek

niye bukadar bekletiyolar anlamadım bu ne yaaaaaaaaaaaaa

beyaz melek

ya yeminle bilgisayarı kıracammm sinirdenn offffffffffff

fethi kuş

sabah saat 9 dan beri bekliyorum.

beyaz melek

arkadaşlar buarada sizlerede allah sabırlar versin

nazlı yüksel

vallla bende aynı ne bu ya hakkatten

serdar sinan kalpaklı

slm arkadaşlar bugün allahın izniyle açıklancak sabredelim acele işe herzaman şeytan karışır kalbiniz ve yüreğiniz rabbimle bir olsun allahın izniyle hepimizin yüzü gülcek bugün

SEMRA BİLGİN

ARKADAŞLAR HER DERS BAŞINA YANLIŞ YAPMA HAKKIMIZ NE KADAR

polen bal

sınav sonuçlarını bekliyoruz dıye insanların yaptıklarına bak yaa...bu kadar da insaf yani..açıklayın da bız de büyük bir dertten kurtulalım...

ismail

olum hadi söyleyin şu sonuçları yaa deli ettiniz bizi ha

hülya akyıl

kafayı yicem ya ya bu ne kaç gündür ömrümü yediler ne sınav sonucuymus ya

ismail

hadi laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnn

gülsüm akyıl

aman boşvercem herseyi simdi sonuç monuç istemicem insanı soguttular ya

şerif akkuş

sorular internette var ordan yanlışlarınıza bakın

fatma

saat beşte arkadaşlar sakinolun bukadar bekledik biraz daha bekleyin

yüksel cennetoglu

hadin yaaa offf sıkıldım beklemektennn

BİLAL

BU KADAR OLMAZ BAKAN LAR O KOLTUK LARIN HAKKINI VERİN AYIP AYIP AYIPPPP

hülya akyıl

valla bunlar 5 tedee açıklamazlar sonuçları

beyaz melek

ben soruları sınavdaki gbi çözdüm geçiyorum ama yinede içim rahat etmiyo

beyaz melek

bende zannetmiyorum saat 5 de açıklamalarını ümidimi kaybettim sanki

beyaz melek

vallahi kaç gündür aştan ekmekten kesildim :)

beyaz melek

amma şu ehliyeti bir alayım ben yapacagımı bilyorum polislerin önünden kormadan geçicem artık hemde o kurs kitabı varya onu çatır çatır yakıcam:)  • 27