Ehliyet sonucları açıklandı direksiyon sınavı ne zaman? Ehliyet sınav sonuçları açıklandı!

Ehliyet sonucları açıklandı direksiyon sınavı ne zaman? Ehliyet sınav sonuçları açıklandı!

Ehliyet direksiyon sınavı ne zaman? Ehliyet sınav sonuçları açıklandı! Ehliyet sınav sonuçları açıklanma tarihi burada! 2013 Yılının ilk ehliyet sınavı 2 Şubar 2013 tarihinde tüm Türkiye genelinde yapılacak. Ehliyet sınav sonuçları açıklanma tarihi burada!Sınav herzaman olduğu gibi MEB tarafından gerçekleştirilecek.ehliyet sınav sonuçları

Eğitim- 13 Şubat 2013 Çarşamba, 16:08

Bizde Haber Molası olarak ehliyet sınavına girecek adaylar için daha önceki sınavlara ait sınav soruları ve cevaplarını bu sayfadan duyuruyoruz.

 

Meb tarafından yapılan ehliyet sınavı soruları ve cevapları çok zor olamamakla beraber sorularda her zaman birbirine yakındır. Kısaca bir iki dönem önceki sınav sorularına çalışan bir aday rahatlıkla ehliyet sınavından geçer puan alabilirler.

 Sınav sonuçlarını kontrol etmek için tıklayın

 

2 Şubat 2013 tarihli ehliyet sınavına giren sürücü adayları soruları bu sayfadan indirebilirler. 2 Şubat 2013 Ehliyet sınavına giren sürücü adayları sınav soruları açıklandı..

 

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

F-G Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı için Tıkla

 

İlkyardım bölümünden toplam 30 soru sorulur. İlkyardım'dan geçebilmeniz için 30 soruda 21 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 9 yanlış yapabilirsiniz. 21 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. İlkyardım testinde her soru 3,3 puan üzerinden; 3,3 x 21 = 69,9'dan 70 puan eder.

 

2013 YILI MEB EHLİYET SINAV TAKVİMİ

 

Trafik bölümünden toplam 50 soru sorulur. Trafik'den geçebilmeniz için 50 soruda 35 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 15 yanlış yapabilirsiniz. 35 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. Trafik testinde her soru 2 puan üzerinden; 2 x 35 = 70 puan eder.

 

Motor bölümünden toplam 40 soru sorulur. Motor'dan geçebilmeniz için 40 soruda 28 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 12 yanlış yapabilirsiniz. 28 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. Motor testinde her soru 2,5 puan üzerinden; 2,5 x 28 = 70 puan eder.

 

Yukarıda belirtilen rakamlar çerçevesinde minimum doğru cevap sayısına ulaşan veya geçen adaylar 70 puan alarak o testten geçmiş sayılırlar.

 

-İlkyardım, Trafik veya Motor testlerinin herhangi birinden veya ikisinden kalan aday bir sonraki sınavda hangi testi cevaplayacak?

 

Sınavı geçebilmek için her bir testten ayrı ayrı 70 puan almak zorundasınız. Örneğin İlkyardım'dan 66, Trafik'den 80 ve Motor'dan 85 alan birisi yalnızca İlkyardım testinden kalmış olur ve bir dahaki ehliyet sınavında yalnızca İlkyardım'dan girer. Artık Trafik ve Motor'dan muaftır.

 

Bir sonraki sınavda İlkyardım testini de geçerse ehliyet sınavını geçmiş sayılır ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.

mustafa

ben zonguldak mustafa

mehmet sarıyıldız

ehliyet sınav sonuçları açıklandı..................................geçmişimmmmmmmmmmmmmmmmm rekor kırdım motar 100 trafik 100 ilk yardım 100 direksiyon sınavının ne zaman olduğunu bilen varmı....

nur yılmaz

sonunda açıklandııı geçmişimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :))))))))))))))))))))))))))))

gjy

ohyaaaa motordan kaldım65le ya 5puan yaaa offf

alevboda

ve sonunda motor 90 trafik 92 ilkyardım 93 :)))))))))

semra

bilerek yapıyolar şusaatte açıklıcazdiyin açıklayın kardeşim neden milleti fıtık ediyonuz ....

errrr

hadiiiiiiiiiiiiiii

kadir

arkadaş göz felan kalmadı ya baka baka

ömer

yeter yaw adam gibi bir işi yapamadınız gitti

derya

bu notlarını söyleyenler nerden baktı meb size özel mi çalışıyo

Tüm Yorumları Okumak İçin Tıklayın
Yorumunu Gönder