Hac kura sonuçları 2013 Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Son dakika hac.diyanet.gov.tr adresi açıldı mı? Hac kayıt yenileme

Hac kura sonuçları 2013 Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Son dakika hac.diyanet.gov.tr adresi açıldı mı? Hac kayıt yenileme

Hac kura sonuçları 2013 Diyanet Hac sitesinde açıklandı! Son dakika hac.diyanet.gov.tr..Haç kura sonuçları saat 19.30 sıralarında diyanet resmi sitesinden açıklandı.

Türkiye-29 Mart 2013, Cuma - 08:42

Haç kura sonuçları saat 19.30 sıralarında diyanet resmi sitesinden açıklandı.

Bu sabah saat 10.00'da Diyanet İşleri merkezinde binasında gerçekleştirilen Hac kuraları çekimi sonrasında bütün Kura sonuçlarını bekleyen Hac adayları sonuçların açıklanacağı vakti merak ediyorlardı ve diyanet Hac sonuçlarının bu akşam saat 20.00'ye kadar açıklanacağını belirtmişti.

Ve yaklaşık olarak 40 dakika kadar öncesinde Diyanet işleri resmi İnternet sitesinde 28 mart 2013 Hac kura sonuçları açıklandı.

Hac kura sonuçlarınızı öğrenebilmek için http://hac.diyanet.gov.tr:8080/hac2013/ linkini kopyalarak giriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken TC Kimlik numaranız ile sorgulama yapmak.

2013 YILI KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Sonuçlara ilişkin olarak yapmanız gereken tek şey başvuru yapmış olduğunuz TC kimlik numaranız ile arama yapmak.

Ayrıca Hac kura çekimi ile ilgili bütün diğer güncel gelişmeleri stargazete üzerinden takip edebilirsiniz.

Kuraya, 738 bin 444'ü kadın, 633 bin 787'si erkek olmak üzere toplam 1 milyon 372 bin 231 kişi katılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4-22 Şubat tarihlerinde hac ön kayıtlarının gerçekleştirildiğini, ayrıca eski kayıtların da yenilendiğini hatırlattı.

2013 yılı Hac kuraları töreninin yarın Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda saat 10.00'da gerçekleştirileceğini anlatan Yücel, törene Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Bakanlıklar arası Hac Ve Umre Kurulu üyelerinin de katılacağını ifade etti.

Yücel, 2013 hac kurası çekim sonuçlarının, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesindeki hac portalından TC kimlik numaraları girerek öğrenebileceğini kaydetti.

7 yıldır bekleyenler 49 defa kuraya girecekler-

Hac kurası işlemiyle ilgili de bilgi veren Yücel, 2009 yılından beri katsayılı kura sistemini uyguladıklarını ifade etti.

Hacı adayları arasında 2007 yılından beri bekleyenlerin olduğunu anlatan Yücel, bu kişilerin yedinci defa kuraya gireceklerini hatırlatarak, ''Katsayılı kura sistemindeki esas, beklenen yılların katsayısı alınarak kura hakkı verilmesidir. Bu sene 7 yıldır bekleyenler 49, 6 yıl bekleyenler 36, 5 yıl bekleyenler 25, 4 yıl bekleyenler 16, 3 yıl bekleyenler 9, 2 yıl bekleyenler 4 ve bu sene müracaat edenler de bir kura hakkıyla girmiş olacaklardır. Böyle bir sistem ile oranlar da bu sıraya göre gerçekten hakkaniyetli bir sıralama yapılmaktadır'' diye konuştu.

Hac kuralarının sonuçları perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanacak.

Kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getirmek için 1 milyon 372 bin 231 kişi Diyanet İşleri Başkanlığı'na başvurdu.

hac kura sonuçları 2013

Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Suudi Arabistan'ın sadece 74 bin kontenjan verdiğini kaydeden Diyanet yetkilileri, başvuru rakamının geçen yıla göre yüzde 21'lik artış gösterdiğini açıkladı.

En Son Eklenen Galeriler »
Yorumlar

ayşe

ya nasıl öğreneceğiz girmiyor  • 1