Mevlid kandili - En özel ve güzel mevlid kandili mesajları 2013

Mevlid kandili - En özel ve güzel mevlid kandili mesajları 2013

Mevlid Kandil Mesajları Kısa 2013, Mevlid kandili ne zaman? Mevlid kandiliniz mübarek olsun, En güzel Mevlid kandili mesajları burada!Mevlid Kandil Mesajları 2013 Mevlid Kandil Mesajları Kısa 2013, Mevlid kandili ne zaman? Mevlid kandiliniz mübarek olsun, En güzel Mevlid kandili mesajları burada!

Türkiye-23 Ocak 2013, Çarşamba - 21:22

Mevlid Kandil Mesajları 2013 Mevlid Kandil Mesajları Kısa 2013, Mevlid kandili ne zaman? Mevlid kandiliniz mübarek olsun, En güzel Mevlid kandili mesajları burada! En güzel kandil mesajları, Mevlid Kandil SMS'leri.Birbirinden güzel Mevlit Kandili Mesajları sizler için derledik habermolasi.com .İşte Mevlid Kandili 2013 hakkında tüm detaylar ve en güzel mesajlar.. Mevlid Kandili 2013 23 Ocak, Çarşamba akşamı başlıyor ve 24 Ocak, Perşembe akşamı bitiyor.

 

Mevlid Kandili nedir?, Mevlid Kandili 2013 ne zaman, Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir.2013 Mevlid Kandili Ne Zaman,2013 Mevlid Kandili Duası,2013 Mevlid Kandili Nasıl Dualar Okunur,2013 Mevlid Kandili İbadetleri

 

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Hz. Muhammed'in doğumunun insanlık tarihinin en önemli olayı olduğunu kaydetti.Ünal, ' Mevlid Kandili vesilesiyle, Hz. Muhammed'in bütün güzel meziyetlerine ulaşabilmek için çalışmalı, çaba sarf etmeli ve kendimizi ona göre ayarlamalıyız ' dedi.Ünal, yaptığı açıklamada, ' Hz. Muhammed'in dünyaya gelmesiyle insanlığın yeniden hayat bulduğunu ' belirterek, ' Onun gelmesiyle alemler aydınlandı. Cehalet son buldu. Bütün insanlığa saadet, huzur ve mutluluk geldi. Sonsuza dek devam edecek bu güzellikler o kutlu günden başlayarak iki cihanı da sardı ' dedi.Hz. Muhammed'in ' sevginin, cömertliğin, emniyetin, doğruluğun, adaletin, barışın, arkadaşlığın, affetmenin, nezaketin, şefkatin, merhametin, insani bütün güzelliklerin timsali ' olduğunu kaydeden Ünal, şunları ifade etti:

 

' Mevlid Kandili vesilesiyle, Hz. Muhammed'in bütün güzel meziyetlerine ulaşabilmek için çalışmalı, çaba sarf etmeli ve kendimizi ona göre ayarlamalıyız. Mevlid Kandili, bizim için bir nefes, yeni bir başlangıç olmalı. Kötü alışkanlıklar ve düşüncelerden iyiliğe geçiş zamanı olmalı. Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid Kandili'nizi tebrik ediyor, bu gecenin etrafımızda akan Müslüman kanlarının bir an önce durmasına, sevgi, kardeşlik, huzur ve esenliğe vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. '

 

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

 

1- Gün vardir, bin yildan uzun gelir bize, bir yil vardir bir günden kisa gelir bize. Bire bin yazilan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayirli kandiller. .


2- Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.


3- Kalpler vardir, sevgiyi yasatmak için, Insanlar vardir, dostlugu paylasmak için, Mubarek günler vardir, Beraberce kutlamak için. .


4- Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdigimiz; fakat gelecek adina umutla dolu oldugumuz su dönemlerde yeniden bir uyanisa vesile olur. Mevlüt kandiliniz mübarek olsun. .


5-Yagmur yüklü bulutlar gibi gelen, etegindeki hayir cevherlerini basimiza bosaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapilmaniz dilegiyle. Nice kandiller.


6- Gel ey Muhammed bahardir, dualar ardinda sakli, aminlerimiz vardir. Hacdan döner gibi, Mevlüt'den kandili iner gibi gel gel. Bekliyoruz yillardir. Kandiliniz mübarek olsun.


7- Ellerin duaya uzandigi, sinelerin dostlara açildigi, gözlerin masumiyet aradigi bu mubarek günde tum dualariniz kabul olmasi dilegiyle iyi kandiller.

En Son Eklenen Galeriler »

Yorumlar

umut_42_yusuf@hotmail.com

aklınızı başınıza alın da biraz böyle şeyler okuyun  • 1