PMYO başvuru 2012, Polis adayı başvurusu http://pmyo.pa.edu.tr için tıklayınız!

PMYO başvuru 2012, Polis adayı başvurusu http://pmyo.pa.edu.tr için tıklayınız!

PMYO başvuru 2012, Polis adayı başvurusu - http://pmyo.pa.edu.tr için tıklayınız!Polis adayları 5 gündür internetin başından kalkamıyor.2012 pmyo başvurusu için tıklayınız.Polis adayı başvurusu haberleri ve kılavuzları için tıklayın.PMYO başvuru 2012,PMYO başvuru 2012,

Ekonomi- 06 Mayıs 2012 Pazar, 16:13

"Polislik" başvuruları uzatıldı(06.05.2012 son dakika haber)

 

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) giriş sınav başvuruları 16 Mayıs 2012 tarihine kadar uzatıldı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan duyuruda, 2012-2013 eğitim-öğretim dönemi PMYO ön başvuru ve şahsen başvurularının 16 Mayıs tarihine kadar (13 Mayıs hariç) uzatıldığı kaydedildi.

 

Polis Meslek Yüksekokulu'nun internet sitesindeki duyuruda da PMYO ön başvuru puanının YGS 260.000'a düşürüldüğü belirtilerek, internet sayfasından ön başvuru yapan adayların şahsen başvurular için istenilen belgelerle ön başvuru aşamasında tercih ettikleri sınav merkezlerine gitmeleri gerektiği hatırlatıldı.

 

PMYO giriş sınavı başvuru dilekçesine, aday tanıma formunu ve başvuru kılavuzuna okulun internet sayfasından ulaşılabiliyor.

AA

 

 

Polis Olmak İsteyenlere Müjde

 

Polis Meslek Yüksek Okulu giriş sınavı başvurusunda, YGS puan barajı düşürüldü.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı, 2012–2013 eğitim-öğretim döneminde Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) giriş sınavları başvurularında, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan barajının düşürüldüğünü açıkladı.

 

Polis meslek yüksekokulları, ÖSYM tarafından yapılan 2012 YGS puan türlerinin herhangi birinden en az 260 ve üzeri puan almış adayların başvurularını kabul edecek.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Yüksek Okulları'ndan yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl 280 olarak uygulanan YGS puan barajının bu sene 260 olarak belirlendiği belirtildi.

 

Açıklamada, "Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2012 yılı içinde yapılan YGS puan türlerinin herhangi birinden (YGS–1, YGS–2, YGS–3, YGS–4, YGS–5 ve YGS–6) en az 260 puan şartı aranıyor. Emniyet teşkilatı personeli şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından ise YGS'den 140 puan şartı aranıyor." denildi.

 

 

PMYO başvuru 2012, Polis adayı başvurusu - http://pmyo.pa.edu.tr için tıklayınız!Polis adayları 5 gündür internetin başından kalkamıyor.2012 pmyo başvurusu için tıklayınız.Polis adayı başvurusu haberleri ve kılavuzları için tıklayın.PMYO başvuru 2012,PMYO başvuru 2012,

 

Polis Akademisi Başkanlığı, hastaneler, okullar, otobüs durakları başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanına 'Polis olmak ister misiniz' başlıklı afişler astı. Akademiye girmek isteyenlerin 25 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında http://pmyo.pa.edu.tr internet adresine ön başvuru yapması gerektiği duyuruldu.

 

Üniversite giriş sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından on binlerce aday, bu adresten başvuru için internetin başına geçti. Ancak aradan 5 gün geçmesine rağmen söz konusu adresten başvuru yapmak mümkün olmadı. Polis meslek yüksekokullarını telefonla arayan adaylara, "Siz internetin başında bekleyin, sistem açılacak" denildi.

 

SINAV MERKEZLERİNE GİTMEYİN

 

Geçen yıl da benzer sıkıntıyı yaşayan adaylar, kendilerine bir açıklama yapılmamasına kızarken;  birkaç saat önce internet sitesine bir açıklama konuldu. Açıklamada çalışmaların sürdüğü; başvuru alınamayan günler için de sürenin uzatılacağı duyuruldu. "Ön başvuru yapmadan sınav merkezlerine gitmeyin" uyarısı tekrarlandı.

 

İşte o duyuru:

 

"D U Y U R U !!!

 

PMYO GİRİŞ SINAVI ÖN BAŞVURULARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR ÖN BAŞVURULAR EN KISA SÜREDE AÇILACAKTIR. ADAYLARIN BU SAFYADAN ÖN BAŞVURU YAPMADAN SINAV MERKEZLERİNE GİTMEMELERİ GEREKMEKTEDİR!!!

NOT: BAŞVURU ALINAMAYAN GÜNLER İÇİN BAŞVURU SÜRESİ UZATILACAKTIR!!!"

 

 

BAŞVURU ve DUYURU ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ

özel harekat

bence düşmez 260 dan sonra sitede de bir yazı yok öyle bir şey olsa yayınlardı pmyo sitesi..

nurrr

arkadaşlar pmyo puanı 240 a düşmüş diye duyum almış arkadaşım dogru mu ??? bilgisi olan war mı ?

nur hamarat

merhaba...arkadaşım karakoldan pmyo puanı 240 düşmüş diye duyum almış ama ne kadar dogru bilmiyorum bilen weya böyle bşy duyan birisi warsa yardmcı olursanz sewinirim...

muhammet

basvuru nden yapılmıyo kac kere sayfayı yeniledım yinede olmuyo...yardım edın ltfen

havva

sayfayı acmıyor

havva

başwuru yapmıyrm yaa yardm ltfn:(

ismet altay

arkadaşlar gece girin benimkide olmuyodu ama bundan iki gün önce gece yaptım oldu

emre keleş

ne oluo bu siteye ya daa ne kadar beklycez biri yardımcı olsun lütfen

hanimlar beyler

lütfen olunca yazın tmm

iii

muhammet aydemir sürekli dene sayfa yenile falan yap sinir bozuyor ama sabırla dene olur

Tüm Yorumları Okumak İçin Tıklayın
Yorumunu Gönder