Yarın okullar tatil mi? İstanbul 10 Ocak 2013 tatil varmı? #VALİTATİLİSTİYORUZ

Yarın okullar tatil mi? İstanbul 10 Ocak 2013 tatil varmı? #VALİTATİLİSTİYORUZ

Yarın okullar tatil mi? İstanbul 10 Ocak 2013 tatil varmı? Yarın okullar tatil mi? İstanbul 10 Ocak 2013 tatil varmı?Bolu'da iki ilçe hariç tüm il genelinde okullar 10 Ocak'ta tatil edildi. İstanbul Ankara ve Bursa'da halen etkisi yitirmeyen soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle bugün okullara kar tatili verilmişti. peki okullar yarın tatil edilecekmi? işte bu sorunun net yanıtı henüz belli olmadı.çünkü İstanbul Ankara ve Bursa Valilikleri henüz okulların tatil olup olmayacağı hakkında bir açıklama yapmadılar.

Eğitim- 09 Ocak 2013 Çarşamba, 23:44

BOLUDA OKULLARA KAR TATİLİ

 

Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen, zaman zaman etkili olan kar yağışının halen kesintilerle devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 10 Ocak Perşembe günü Kıbrısçık ve Seben ilçeleri hariç il genelindeki tüm anaokulu, ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür." denildi.

 

Valilik ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel, hamileler ile sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personelin de 10-11 Ocak tarihlerinde idari izinli sayılacaklarını duyurdu.

 

Tüm Türkiye'de oldukçaetkili olan sibirya soğukları sebebi ile Öğrenciler 10 ocak perşembe günü İstanbul Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlerde Yarın okulların tatil edilip edilmediğini merak ediyor.

 

İstanbul Ankara ve Bursa'da halen etkisi yitirmeyen soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle bugün okullara kar tatili verilmişti. peki okullar yarın tatil edilecekmi? işte bu sorunun net yanıtı henüz belli olmadı.çünkü İstanbul Ankara ve Bursa Valilikleri henüz okulların tatil olup olmayacağı hakkında bir açıklama yapmadılar.

 

Haber Molası olarak 10 Ocak 2013 günü tatil olan okulların listesi bu sayfadan duyurmaya devam edeceğiz..

 

İstanbul'da 2 gündür süren okul tatilinin devam etmesi için validen gelecek bir haberi bekleyen öğrenciler, sosyal medyada kampanya başlattı.

 

Türkiye'nin pek çok ilinde, günlerdir yağan yoğun kar ve yollardaki buzlanmalar sebebiyle okullar tatil edildi.

 

Tatil olan iller arasında İstanbul 'da yerini aldı. Önce Pazartesi gecesi İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 'nun yaptığı duyuru ile Salı günü ara verilen eğitime sonra Çarşamba da eklenince, öğrenciler tatilin ve kar topu oyununun tadını çıkardı.

 

Kar yağışının etkisini kaybetmesiyle birlikte, tatil süresinin uzamasının pek mümkün görünmediği İstanbul'da öğrenciler, sosyal ağ üzerinden örgütlendi. Tatil günlerine alışan gençlerin kimi bu keyifli günlerin sürmesi için, kimi ise buzlanma sebebiyle tehlike yaşanabileceği endişesinden dolayı seslerini Vali Mutlu'ya

#VALİTATİLİSTİYORUZ etiketiyle duyurmaya çalıştılar. Ortaya ise ilginç mesajlar çıktı.

 

Vali Mutlu ise Twitter'dan yazdığı mesajda "2 günlük kar tatili bitti.Herşey biter,güzellikte dertte biter.Hasılı zaman biter,Yaşlar büyüyünce bizim gibi ah ah dersiniz ve üzülürsünüz." ifadeleriyle öğrencilere öğüt verdi.

 

İşte kar tatili isteyen öğrencilerin attıkları tatil tweet'lerinden bazıları:

 

-#VALİTATİLİSTİYORUZ şu soğuklar geçene kadar çok değil hazirana ne kaldı şurda hadi hadi!

 

-#VALİTATİLİSTİYORUZ mu? Sonra da vay efendim bu ülke neden gelişmiyor? Bir ülkede sistem halkın aynasıdır. Halk nasılsa sistemde öyle işler.

 

-#VALİTATİLİSTİYORUZ bir gün daha tatil yap Kimya çalışalımm :/

 

-Siz ne kadar #VALİTATİLİSTİYORUZ desenizde. Yarın paşa paşa okula gidecez. Kaçarı yok.

 

-Yollar full buz okul var diyolar bi disari cikip bakar misiniz acaba #VALİTATİLİSTİYORUZ

-sabaha don olsun kar yağsın okul olmasın #VALİTATİLİSTİYORUZ

-#VALİTATİLİSTİYORUZ yani kendimiz için değil yazık değilmi servis ,otobüs ,metrobüs soforlerine.Onca risk ve sorumluluk alacaklar demi :)

-Tatilde çocuklar her yeri poşetle doldurdu onları temizlemeleri için yarında sayın #VALİTATİLİSTİYORUZ

-#VALİTATİLİSTİYORUZ geleceğin en zeki en çalışkan nesli donarak ölsün mü:(

-#VALİTATİLİSTİYORUZ Diyenlere #BirideÇıksın Ne Tatili Yahu Bu Hava da Tatil mı olur, Doğu'da Kardeşlerimiz Okula Gidiyor Desin !!!

-#VALİTATİLİSTİYORUZ salı çarşamba tatil oldu perşembe cumada tatil olmalı. psikoloji işi bu sonuçta dalgaya gelmez.

-#VALİTATİLİSTİYORUZ dünya çapında TT olmuş :) Biz öğrencilerin yapamayacağı şey yok doğrusu ;)

-#VALİTATİLİSTİYORUZ Tatilin Evsizler için hic bir anlamı yok ama sizin için var şükredin yalnız degilsiniz hayat yatmaktan ibaret degil

 

ışıl

vali senin yüzünden düştüm yarın tatil olsunnnnn her yer kayıyo arabalar çalışşıyo ama yerler kayıyo binen var binemeyen var arabaya biz yürümekten zorundayız yürüyenleri düşünmüyosunuzz

bahar

sizin yüzünüzden düştüm siz sıcak yatanızda yatarken ben yollarda kaydım yarın tatil olsun yaa nolurr

berrak temiz

arkadaslar ben berrak temız lütfen vali :bey tatil yapın şu okullarrı cocuklarımız , duser , kalkar ama yapın yani daha karımızın erisede tatını cıkaramayanlar var .) lütfen ama fakat sabahcı oğrencilerimiz gitti ! .)

AYŞE NAZ

VALİ AMCA NİYE OKKULLARI TATİL ETMEDİNİZ BAKKALDA EKMEK ALIP GELİCEKTİM HER YER BUZ

emirkan

o zamanda kafamızı kırarsakk sizin suçunuz olur

yusuf eden

yarın okullar tatil olsun hala yerler buz

hoppa gangam stay

ya gecenin kaçına kadar vali beyden haber bekliyoruz okullar tatil olmazsa biz bu saatten sonra ne uyuyacaz

Ne adı

Bende diomki vali niye kaymıyo benim kardeşimdeki ayakkabısı olcak jip ine gerek yok heryere kayarak gider :D

busenur

lütfen vali amca 6 tane sınavım var bazı öğrenciler karın tadını bile çıkartamadılar lütfen birgünden ne olur kiOO

Sana sesleniyoruz

Sana sesleniyoruz bazı ogrenciler okullara servislerle gelip gidiyor eğer birisine bişey olursa bunun cevabını nasıl vereceksin

Tüm Yorumları Okumak İçin Tıklayın
Yorumunu Gönder